Jdi na obsah Jdi na menu

18.10.2015 Zkoušky ZOP a ZPU-1

V neděli 18.10.2015 pořádalo naše Kynologické sdružení České Budějovice zkoušky podle zkušebního řádu KJ Brno. Pískala je paní Mgr. Dana Havlová a přihlášeno bylo celkem 11 týmů, z toho 4 externisté.

Slavnostní nástup zahájila vedoucí zkoušek Eva Volfová, která spolu s paní rozhodčí poučila všechny účastníky o právech, povinnostech, ale i o tom, jak bude celá akce probíhat a kam si mohou vymrzlí zkouškaři chodit pro kávu a teplé párky.

Po rozdělení do dvojic začalo přezkušování základní části. Nervozita udělala své, ale i tak většina předvedla stabilní výkony, které byly adekvátně ohodnoceny těžce vybojovanými bodíky. Po zvládnutí základních cviků odjela paní rozhodčí spolu s vedoucí zkoušek a jedním týmem přezkušovaným v kategorii ZPU-1 na stopu. Ta se bohužel úplně nevyvedla, ale díky výbornému výkonu na poslušnosti i tato větší bodová ztráta splnění zkoušky nikterak neohrozila. Po příjezdu ze stop zbývalo přezkoušet poslední část zkoušek - speciální a skupinové cviky. Ty nedělaly větší problémy a tak byli všichni zanedlouho hotoví.

Když měly všechny týmy odcvičeno, nervozita opadla a na cvičáku začala panovat uvolněná atmosféra. Během čekání na součet bodů se většina zkouškařů sešla uvnitř hlavní boudy, kde se v teple a při kávě diskutovalo, v jakých částech jim přálo štěstí a kde naopak přišli o body úplně zbytečně.

Na závěrečném nástupu proběhlo předání výkonnostních průkazů i průkazů původu, poděkování paní rozhodčí Mgr. Daně Havlové, ale i všem zúčastněným a pomocným silám. 

Doufáme, že se všem na zkouškách líbilo, a že i když tři nešťastníci počtem bodů nedosáhli ke splnění zkoušek, nebudou věšet hlavu, ale naopak budou pilněji trénovat a své štěstí zkusí zase příště.

Zapsala Barbora Tachecí

 

VÝSLEDKY ZOP

MAJITEL/PSOVOD PES/FENA PLEMENO POČET BODŮ - ZNÁMKA
Hosnedlová Barbora Cicero Gingi Bringi BOC 91 - výborně
Novotný Milan Carlos Ateka Dimom zlatý retriever 84 - velmi dobře
Stehlík Marek Coddy Aglaia Yenuca  border teriér 86 - velmi dobře
Pončáková Lucie Kiara x LR 89 - velmi dobře
Hlaváčková Petra Amálka BOC bez PP 93 - výborně
Němcová / Sirový Bayra Abalio NO 88 - velmi dobře
Dědková Tereza Tobi BOC bez PP 94 - výborně

 

VÝSLEDKY ZPU-1

MAJITEL/PSOVOD PES/FENA PLEMENO POČET BODŮ - ZNÁMKA
Bandíková Zuzana Arbi od Minurky chodský pes  122 - dobře