Jdi na obsah Jdi na menu

Mikulášský pohár 27.11.2011

V neděli 27.11. proběhl na našem cvičišti závod Mikulášský pohár určený všem zdejším začínajícím psovodům a jejich chlupatým kamarádům. Soutěžilo se dvou kategoriiích a boj to byl opravdu mnohdy hodně těsný a vyrovnaný.

V kategorii A – začátečníci se nám předvedli dva stafordshirští bullteriéři, dva malí knírači, německý pinč, kokršpanělka a kříženka. Jejich úkolem bylo splnit přivolání, ovladatelnost na vodítku s obratem čelem vzad, polohy u nohy a odložení. To vše za pomoci pochval a pamlsků. Pejsci se snažili a předváděli opravdu krásné výkony, nervózní páníčci jim to ale bohužel často kazili. U pinče Dobbyho se navíc projevil také strach z nepříjemných zvuků, když se na vedlejším cvičišti začalo s nácvikem obran, při němž se práskalo bičem. Na Dobbym byl v tu chvíli vidět výrazný strach, ale také silná touha strach překonat a povel splnit. Velká bodová ztráta čekala i kníračku Piri Piri, která se upoutaná na dlouhém vodítku nechtěla na přivolání rozeběhnout a čekala, až jí rozhodčí z vodítka uvolní. I tak ale předvedli všichni skvělé výkony a hlavní bodové ztráty tak padaly především za zbytečné povely navíc či jiné zbrklosti psovoda.

Po poslušnostech kategorie A, nastoupili čtyři psovodi a jejich psi do kategorie B – pokročilí. Zde jsme  mohli shlédnou výkony fenky bernského salašnického psa, boxera, kernteriéra a křížence velkého švýcarského psa. Stejně jako v předchozí kategorii i zde předváděli závodníci cvik přivolání, polohy u nohy a odložení. Ovladatelnost na vodítku měli doplněnou také o obraty do stran a po chůzi předváděli ještě obraty na místě. Horkými favority této kategorie byl kříženec Eddie a berňačka Anuschka, oba ale byli zmatení nervozitou psovodů a jejich občas nejasnými povely či naváděním. První dvě místa tak obsadily boxerka Kessa a kernteriérka Máša, jejichž psovodi zachovali chladnou hlavu a předvedli se svými psy to nejlepší.

Vzhledem ke slunečnému počasí, skvělé atmosféře a krásným cenám nejen pro vítěze, věřím, že Mikulášský pohár potěšil všechny zúčastněné a podpořil je v další práci s jejich chlupatými kamarády.

 

Výsledky: Kategorie A - začátečníci

 

Umístění
Psovod
Pes
1
Filipová Veronika
Maya (mix)
2
Herdová Martina
Betty (aj.kokr)
3
Beděrková Ivana
Franta (m.k.)
4
Bartizalová Martina
Denny (staff.bull)
4
Vobrubová Pavlína
Attila (staff.bull)
5
Beděrková Ivana
Piri Piri (m.k.)
6
Schnelzerová Tereza
Dobby (n.p.)
 

Výsledky: Kategorie B – pokročilí

 

Umístění
Psovod
Pes
1
Pavlová Markéta
Máša (kernteriér)
2
Levý Marek
Kessa (box)
3
Smolová Hana
Auschka (BSP)
4
Svobodová Alena
Eddie (mix)
 

Náhledy fotografií ze složky 2011-11-27 Mikulášský pohár