Jdi na obsah Jdi na menu

Svatováclavský pohár 2010

27. 9. 2010

  

Dne 25.9.2010 uspořádalo naše Kynologické sdružení České Budějovice tradiční závod o SVATOVÁCLAVSKÝ POHÁR. Jednalo se již o čtvrtý ročník soutěžního klání dle zkušebního řádu KJ Brno.
V letošním roce se poprvé závodilo ve třech kategoriích (ZOP, ZPU1, ZPU2), a tak si všichni závodníci mohli vyzkoušet nejen atmosféru závodů, ale hlavně ověřit připravenost na zkoušky, které se konají na našem cvičišti 17.10. 2010.
Své síly a umění měřili psovodi se psy různých plemen a velikostí, jak je na našich akcích zvykem. Diváci a hlavně paní rozhodčí Mgr. Dana Havlová pozorně sledovali výkony německých ovčáků, velkého knírače, dobrmana, bernského salašnického psa, velkého švýcarského psa, border kolie, ale i nadaného ,,voříška,, Ozzáka.
 

p9250127_filtered.jpg

 
 
Průběh závodu
 
Během nástupu závodníků upřesnila vedoucí závodu Vanda Doudová program akce a paní rozhodčí Mgr. Dana Havlová dohlédla na losování startovních čísel. Upozornila závodníky na dodržování pravidel závodu (ustanovení zkušebního řádu) a poté popřála paní rozhodčí soutěžícím hodně úspěchů a jelo se na stopy.
Terény a počasí stopařině přáli a hlavně v kategorii ZPU2 se závodníkům dařilo. Dobrman Icon od Dvou lvů byl za svůj výkon ohodnocen plným počtem bodů (100 b.) a ujal se vedení kat. ZPU2.
V kategorii ZPU1 předvedla pěknou stopu Šárka Pravdová s Ozzákem (16b.).
Po stopách se pokračovalo poslušnostmi na cvičišti. Postupně se vystřídali kategorie ZOP, ZPU1 a nakonec ZPU2. Cviky poslušnosti nakonec rozhodly o absolutním vítězi Svatováclavského závodu, nejlepší souhru a zkušenost prokázala dvojice Marek Ira s Maxem před Šárkou Pravdovou s Ozzákem.
Po poslušnostech následovaly skupinové a speciální cviky kat. ZOP a ZPU1.
Nakonec po krátké přestávce na občerstvení následovaly divácky atraktivní obrany kat. ZPU2.
Při obranách psy prověřil zkušený figurant Jaromír Hlaváč. Všichni psi projevili dostatek odvahy a sebevědomí, ale drobné nedostatky (vyštěkání, ovladatelnost a kvalita zákusu) se projevily ztrátou cenných bodíků. Nejlepší obranu předvedl dobrman Icon od Dvou lvů se psovodem Antonínem Hanzalem.
 
 
Umístění závodníků
 
 
Kategorie ZOP:       
1. místo   MAREK IRA + MAX (NO)
2. místo   PAVLA SLOVÁČKOVÁ + KIMBA (NO)
3. místo   BARBORA TACHECÍ + ČAK (border kolie)

011.jpg

 
 
Kategorie ZPU1:    
1.místo   ŠÁRKA PRAVDOVÁ + OZZÁK (čistokrevný oříšek)
2.místo   ILONA KRÁLOVÁ + BUDDY (velký švýcarský salašnický pes)
3.místo   JAN LÍKAŘ + COOPER (bernský salašnický pes)

014.jpg

 
 
Kategorie ZPU2:    
1.místo   ANTONÍN HANZAL + ICON OD DVOU LVŮ (dobrman)
2.místo   JAROSLAVA JIŘÍKOVÁ + DASTY (NO)
3.místo   LUDMILA ŽELIBOROVÁ + QUENTIN (velký knírač)

015.jpg

 
 
 Absolutní vítěz závodu:  MAREK IRA + MAX (95% bodů z možného maxima)

019.jpg

 
 
 
Závěrem
 
Během závodu panovalala velice příjemná atmosféra, kterou nepokazilo ani deštivé počasí.
Hlavní zásluhu za bezproblémovou organizaci a zázemí pro závodníky, diváky, rozhodčí atd. mají Vanda Doudová a Ilona Králová, která zajistila nádherné diplomy a uvařila skvělou polévku!
Za ceny a medaile děkujeme Lence Adámkové!
Doufáme, že byli všichni zúčastnění spokojeni a zavítají opět na příští ročník SVATOVÁCLAVSKÉHO POHÁRU, a také i na další akce pořádané naším sdružením!
 

Náhledy fotografií ze složky 2010-09-25 Svatováclavský pohár